Nida

Viena pirmųjų bei geriausiai žinomų buriavimo vietų Kuršių mariose. Čia buriuoti susirinkdavo (o gal ir susirenka) visų rūšių buriuotojai - tiek olimpinių klasių, tiek ir visų kitų. Puikus privažiavimas bei labai geros sąlygos pučiant netinkamiems vėjams jūroje. Tai labai smagi vieta atvykti su visa šeima, nes net ir išrankiausi patenkins savo norą ramiai aplinkai, gražiam miesteliui ir visai netoli ošiančiai jūrai.

Koordinatės: 55°18'0.63"Š ir 21° 0'7.23"R

Privažiavimas: Visų pirma atvykite į Klaipėdos Smiltynės perkėlą, kurioje keltu persikelsite į Neringą. Informaciją apie keltų grafikus ir kainas rasite šioje nuorodoje: http://www.keltas.lt/  Iš kelto važiuokite pagrindiu keliu ir sankryžoje sukite į kairę. Ten už kelių šimtų metrų jūs turėsite susimokėti ekologinį mokestį prieš įvažiuojant į Neringą. Vykite pagrindiniu keliu ir sekite nuorodas. Sukite paskutiniame įvažiavime į Nidą į kairę (priešais matysite benzino kolonėlę). Važiuokite pagrindine gatve ir pravažiavę bažnyčią už 50 m. sukite į dešinę. Pravažiuosite gyvenamųjų namų kompleksą pamatysite netoli vandens esantį mažojo golfo aikštyną, jis turi jums likti kairėje pusėje. Priešais save pamatysite Jachtklubą su aptverta teritorija.

Tinkamas vėjas: ŠR, R, PR.

Įspėjimai: Ypatinga savybė, kad pučiant netgi labai silpnam pietvakarių vėjui, nuo kopos susidaro tarsi 200 metrų "vėjo koridorius" kuriame vėjas būna keliskart stipresnis. Vietoje yra elingas, kuriame (bent jau prieš keletą metų) būdavo galima susitarti palikti įrangą, bei kavinukė . Šalia yra daug privačių namų, kur galima apsigyventi, bei susitarti palikti įrangą. Smėlėtas krantas, uždara įlanka, nedidelis gylis bei molai apsaugo nuo didesnių bangų, todėl tai puiki vieta pradėti buriuoti. Esminis minusas - liepos rugpjūčio mėnesiais, kai žydi vanduo, ne pats didžiausias malonumas plaukioti.

Jeigu jūs neradote tarp mūsų pateiktų buriaviečių savo mėgstamiausios ir manote jog ji turėtų būti šioje svetainėje, tuomet drąsiai rašykite e-laišką mums ir jūsų mėgiama vietovė taps prieinama visiems kas norės buriuoti tose vietose.
Apibudindami savo buriavietę prašome paminėti šiuos punktus:

  • Trumpas aprašymas vietovės kurioje yra buriavietė (jei ši vietovė dar nėra įtraukta į sąrašą)
  • Buriavietės aprašymas
  • Buriavietės charakteristikos (prie kokių vėjo krypčių geriausiai, gerai ir nepatariate buriuoti)
  • Buriavimo sąlygos (koks dugnas, kaip greitai gilėja, kokio dydžio akvatorija)
  • Kaip privažiuoti
  • Papildomai galite pridėti kelias nuotraukas su vietovės vaizdais
Laukiame naujų pasiūlymų - info@bures.lt