Senai naujas SUP'as

 • 0

Prieš 4 metus mes pristatėme Starboard naujieną - SUP'us. Jie atgimė ir dabar net ir mūsų Lietuvoje pradeda siausti kaip uraganas. Tad dar kartą - pirmoji informacija apie SUP'us.


SUP (Stand Up Paddling) kitaip Irklavimas stovint

Tai karališkasis Havajų sportas, kuris šiuo metu tampa nauju išprotėjimu ir bene greičiausiai pasekėjų gretas auginančiu vandens sportu.Starboard kompanija, kaip ir visada veda burlenčių sportą į visiškai naują dimensiją – jau ruošia naują liniją lentų, skirtų būtent šiam naujam užsiėmimui ant vandens. Taigi pristatome du naujus sprendimus:Starboard 12'2" X 26 5/8" sukurta Mark‘o Raaphorst‘o (Mark Raaphorst – Maui saloje gyvenantis, kiečiausias irklavimo stovint atstovas ir lentų kūrėjas)Starboard 12'6" x 30", kurią sukūrė Svein‘as Rasmussen‘as ir Jim‘as Drake‘as (Svein Rasmussen/Jim Drake).

Plaukiojimas per bangas

Jeigu pridėtume prie šios lentos burę, kuri tvirtinasi jos viduryje esančioje ertmėje,  ji galėtų Jums atverti visiškai naują ir nepažintą, stebinantį plaukiojimo per bangas, pučiant lengvam vėjui, pasaulį. Plaukioti per bangas šiomis ilgomis lentomis, naudojant galinę burės tvirtinimo ertmę, tolygu naujos dimensijos atradimui... Lengvame vėjuje nereikia naudoti trapecijos, su ja plaukiantis ant bangos užčiuoš lengvai, be pompavimosi, arba plauks nuo bangos neprarasdamas greičio, net jei vaikščiotų tuo metu per visą jos ilgį. Lėkimas į bangą lengvai pavyksta vien dėl lentos litražo ir ilgio. Plaukiojimas bangose tapo įmanomu prie 2 – 10 mazgų vėjo greičio, o tuo pačiu labai smagiu užsiėmimu net ir tada, kai bangos visai mažos.
 

Freestailas

Papildoma TT dėžutė viduriniam vairui ir burės tvirtinimo ertmė priekyje šią lentą paverčia nuostabia lengvo vėjo freestailo lenta, kuri tinkama plaukiojimui skersai vėjo ir klasikinių freestailo triukų mokymuisi.


SUP – Irklavimas stovint 

 • Papildomas vidurio vairas sukuria idealų svorio paskirstymą ir balansą, tai yra pagrindas mokantis irkluoti stovint.
 • Lentos kontūro linija viduryje plati, kad būtų išgautas maksimalus stabilumas, ir siaura gale, kad būtų galima buriuoti.
 • Papildomai padidintas litražas prideda stabilumo irkluojant.
 • Ilga lenta su papildomu burės tvirtinimu denio gale – tai ypatingai judri tokio ilgio lenta, kada buriuojate bangose.
 • Platus priekio denis – tai puikus pagrindas “nose riding”.
 • Tris ketvirčius lentos dengia 2 mm EVA danga, taip pat naudojami tvirtinimai kojų statymo vietose.
 • Rankena patogiam lentos nešimui.
 • Ertmės lentos gale ir priekyje virvių tvirtinimui.
 • Net šešios burės tvirtinimo vietos.
 •  

Skirtumai tarp dviejų dydžių:


12'2" x 26 5/8" kur kas labiau skirta irklavimui stovint, lengvo vėjo plaukiojimui per bangas ir tinkama labiau patyrusiems vairininkams. 12'6" x 30"  - kur kas stabilesnė irkluojant ir tinkama lengvo vėjo freestailui. Dėl papildomo praplatinimo ji yra tinkama pradedantiesiems.


Pojūčiai

Tu stovi aukščiau viso vandenyno, vis perkeldamas visą kūnos svorį ant irklo, kuris tave veža per visą jūrą. Tu gali klausytis garsų, kada tavo lenta skrodžia vandenį ir džiaugtis matydamas saulės zuikučius atsispindinčius toliau vandenyje. Prieš akis dar ilgas kelias, už kurį esi dėkingas visa savo esybe. Priešakyje dar daug bangų, kurios tave nuplukdys į krantą.

Irklavimo stovint galima išmokti greičiau nei per penketą minučių. Juo galite mėgautis bet kuriame ežere, upėje arba vandenyne. Irklavimo stovint lenta yra lengvai transportuojama ant mašinos stogo, patogi nusigabenti iki pat vandens ir saugoti namuose. Jos privalumas – irklas – kuris gali suteikti papildomą greitį plaukiant, kada esi ant bangos – ši lenta virsta banglente. Slystant banga irklas gali būti naudojamas kaip vairas, su juo galima lengviau pasukti ir išlaikyti pusiausvyrą.

Jungtinėse Amerikos Valstijose  labai populiarūs vandens sportai kanojos ir kajakai – jie turi net 40 kartų daugiau pasekėjų nei šių dienų burlenčių sportas. Būtent į šį skaičių ir yra nukreiptas irklavimo stovint lentų kūrimas. Tai neišnaudotas potencialas.

Dave‘as Kalama ir Laird‘as Hamilton‘as (Dave Kalama/ Laird Hamilton) šiuo metu geriausi irklavimo stovint atletai, Mark‘as Raaphorst‘as (Mark Raaphorst) progresyviausias lentų dizaino kūrėjas ir Jeff‘as Henderson‘as (Jeff Henderson) – pripažintas už tai, kad sujungė irklavimą  stovint su buriavimu ant bangų.

Todėl ir toliau plėsdama savo atradimų ir kokybės ribas, Starboard visus kviečia – DARYKITE TAI STOVĖDAMI! (DO IT STANDING UP!)

Temos: SUP
blog comments powered by Disqus