Burlentei - 45 metai!

  • 0

2007 Gegužės 21 dieną burlentei sukako 40 metų! Jubiliejaus proga, mes pristatėme pirmus burlentės brėžinius, kuriuos nubraižė... Jim Drake

Naujas Starboard koncepcinis modelis – Mercury.

Jubiliejaus proga, mes prieš kelerius metus pristatėme pirmus burlentės brėžinius, kuriuos nubraižė Jim Drake ir Hoyle Schweitzer, bei pateikėme vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuoti pirmi žmogaus ir burlentės žingsniai kartu.

Po 40 metų Jim‘as sukuria Mercury. Tai jo naujausias Starboard kompanijos koncepcinis modelis.

Šis konceptas buvo pristatytas prieš beveik penkerius metus, bet kalbos apie jį nutilo. Nustebino tai, kad Starboard nepamiršo šios idėjos ir ją įgyvendino šiųmetinėse GO lentose. GO 151 ir 171 turi tai, apie ką kalbama šiek tiek žemiau.

Kuo išskirtinis yra šis modelis?

Forma susieja du lentų tipus. Vienas yra silpno vėjo ilgo korpuso, kitas freeride tipo, panašios į pakeistą iSonic 135 lentą su siaurėjančiai iš kraštų lentos uodega, kad būtų sumažintas pasipriešinimas laminarinio (neglisuojant) buriavimo metu. Šios dvi lentos tarsi sudėtos viena ant kitos. Tuo būdu ilgasis vairiukas atlieka dvi funkcijas: kaip šverto, neglisuojant, tada trumpasis vairas siekia vandenį ir dirba kaip įprastas trumpas vairas ilgoms lentos. O glisuojant ir lentos uodegai iškilus virš vandens, šverto vaidmenį atlikęs vairas, tampa įprastu vienu vairu lentos gale. Lentos specifika leidžia buriuotojui likti beveik toje pačioje lentos vietoje ir glisuojant, ir ne.

Kokie jos privalumai?

Pagrindinė užduotis buvo sukurti greitą lentą visoms sąlygoms, nesvarbu koks vėjas bepūstų. Prie silpno vėjo ji turi slysti tyliai ir greitai, o pūstelėjus vėjui išglisuoti ir įsibėgėti nedelsiant. Buriuotojas neturi judėti pirmyn ir atgal, kad prisitaikytų prie kintamų vėjo sąlygų. Stiebo bėgelis, užlenkiamas švertas tapo nereikalingi ir tai sumažino svorį, kaštus ir gamybos sudėtingumą.

Ar turi trūkumų?

Mercury turėtų būti greita ir tyli kaip Serenity silpno vėjo sąlygom, bei jautri ir greita, panašiai kaip iSonic, Apollo ar Fromulė glisuojant. Prie jos gali reikėti šiek tiek priprasti, kaip ir prie Serenity, kad gautumėt geriausią rezultatą. Žinoma, bandymų metu gali paaiškėti ir kitų trūkumų, bet kol kas rezultatai pateisina lūkesčius.

Ar manote, kad žmonės norės grįžti prie buriavimo lengvu vėju, neglisuojant?

Aš nei trupučio tuo neabejoju. Profesionalų ir distributorių atsiliepimai yra labai paskatinantys. Be to, akivaizdu, jog kitos silpno vėjo sporto šakos, tokios kaip baidarės, labai stipriai lenkia burlentes savo populiarumu. Šio srityje yra labai daug kur plėstis.

Jim Drake

    • Burlentės brėžiniai
    • Burlentės brėžiniai
  • Previous
  • Next
blog comments powered by Disqus