Povandeniniai sparnai - Foilai

  • 0
    • sbfoil

 Jau turbūt daugeliui teko apie tai girdėti, bet burlenčių pasaulyje ši naujovė iki šiol didelio dėmesio nesusilaukė. Dėl techninių reikalavimų ir mažesnės bendruomenės burlentininkai juos dar nedrąsiai bando. Apie ką mes čia? O gi apie povandeninius sparnus - foilus. Aitvarų ir irklenčių sporto atstovai foilus įsisavina jau visu greičiu. Aitvarų lenktynėse nepamatysite nei vieno be povandeninio sparo. Banglentininkai ir irklentininkai bangas raižo sklęsdami virš jų ir džiaugiasi naujais pojūčiais ir atsivėrusiomis galimybėmis - čiuožti net ir prie labai mažų bangų.

  Kam povandeninis sparnas tinka labiausiai? Vidaus vandenyse, kur nėra nei terminių vėjų, nei didelių atvirų plotų vėjui įsibėgėti tenka rinktis vieną iš dviejų, arba retai buriuoti, arba turėti plačią lentą su didelę bure. Čia nuomonės išsiskiria ir vieni rečiau buriuoja, kiti tai daro su didelėmis burėmis. Foilai į šią situaciją turėtų įnešti esminį pasikeitimą - buriuoti galima ir dažnai, ir prie silpno vėjo. Taigi, abi šios buriuotojų grupės ant vandens galės susitikti daug dažniau. Jei jūsų turima didžiausia burė yra 8,0-9,0, tai jūs jau karalius - tokias bures galėsite naudoti prie silpniausio - 6-8 mazgų vėjo (3,5-4 m/s). O jei jūs turite Formulės lentą, tai ji taip pat puikiai tiks "skraidymui" su povandeniniu spartu. Tai įrodo Gonzalo ant formulės užsidėjęs 7,8 burę

 Buriavimas su foilais, nesumažina minimalaus vėjo reikalavimų. Jo vistiek reikia panašiai, kaip Formulei su didelėmis burėmis - apie 6-8 mazgų, kad galėtum užtikrintai buriuoti. Tačiau foilai suteikia galimybes su mažesnėmis burėmis, pasiekti didelių potyrių. Kadangi burės gali būti naudojamos mažesnės, tai daug platesnis ratas žmonių galės mėgautis lengvo ir vidutinio vėjo buriavimo malonumais, bei tai daryti su mažesne fizine įtampa. 
Nuo šiol, prie silpno vėjo posakį "susitiksim ant vandens" reikės keisti "susitiksim virš vandens"

Gero vėjo


 

 

blog comments powered by Disqus