Kaip išsirinkti tinkamas slides

 • 0

 Kaip išsirinkti slides, kurios slidės tinka man, kokie jų skirtumai ir galiausiai - ko aš noriu? Tai klausimai, kurie iškyla, kai pradedate galvoti apie slides, kurias norėtumėte įsigyti, o ne išsinuomoti. Būtų labai nesmagu, jei sumokėtumėte nemažą pinigų sumą už naujas, kad ir gražias, bet visiškai jūsų lukesčių, ar dar blogiau, poreikių neatitinkančias slides. Tam kad pradėtumėte suprasti patarimus, kuriuos jums gausiai dalins draugai, pažįstami, ir visai nepažįstami remdamiesi savo arba kieno nors kito patirtimi ir galėtumėte juos priimti sąmoningai, bei jų pagalba suvokti, kas ir apie ką šneką pradėkime nuo terminų, kurie skirsto slides į grupes, suteikia slidei charakterį, savybes ir visa ši visuma priskiria slides vienai, ar kitai grupei. Žinodami ko norite, galėsite lengviau suformuluoti savo poreikius, bei pasirinkti slides, kurios juos atitiks labiausiai.

Pagrindiniai du terminai, kurie nusako slidės formą yra Kemberis (išlinkimą) ir Rokeris (išgaubimas). Abu šie terminai nusako kaip slidė yra įlinkusi. Jei sudėsite slides vieną prie kitos padais (kaip kad dažniausiai sudedame, kai nešame slides ant peties) ir pažiūrėję iš šono pamatysite slidės apkaustų zonoje tarpą, slidėms liečiantis tik priekiais ir galais, tai vadinsis jog slidės turi Kemberį. Jei taip sudėjus slides, jos liesis toje vietoje, kur yra apkaustai, o slidžių priekiai bei galai bus nutolę, tai tokiu atveju vadinsis, kad slidės turi Rokerį. Visas įdomumas prasideda, kai slidės turi daug tarpinių variantų, tarp šių dviejų kraštutinių profilių. Aptarkime kelis pagrindinius kurie yra svarbūs Freestyle (laisvajam stiliui, triukams parke) ir Freeride (slidinėjimui užtrasėje, per purų sniegą):

Kemberis/Rokeris priekyje (Camber/Rocker Tip)

  • Camber/Rocker Tip

 Slidė turi Kemberio išgaubimą, kuris suformuoja tarpą tarp slidžių per jų vidurį, bei Rokerio išlinkimą priekyje. Tai suteikia slidėms gerą sklendimą puriu sniegu, tuo pačiu klasikinė galinės slidės dalies forma duoda kontrolės ir sukibimo ant kieto pagrindo.

Kemberis/Rockeris priekyje ir gale (Camber/Rocker Tip and Tail)

  • Camber/Rocker Tip and Tail

 Dėl gana didelio išgaubimo derinant abudu slidės profilius, jos turi labai mažą susilietimo paviršių. Tai suteikia slidėms daug žaismingumo ir judrumo. Jos turi geras sklendimo sąvybes net prie mažų greičių. Tai labai svarbu tiems, kas dar nėra įgudęs slidinėti puriame sniege dideliais greičiais. Tokia slidžių pado konfigūracija dažnai derinama su atvirkštiniu slidės šoninių briaunų profiliu ir suteikia slidėms puikias charakteristikas atlikti triukus puriame sniege.

Be Kemberio/Rokeris (Zero Cember/Rocker)

  • Zero Cember/Rocker

 Visiškai plokščiu padu slidės pasižymi geromis didelio greičio charakteristikomis ant įvairaus sniego. Priklausomai nuo slidės priekio Rokerio pakilimo kinta ir sklendimo per purų sniegą charakteristikos. Kuo Rokeris didesnis, tuo slidės turės geresnes kėlimo savybes. Taip pat svarbus ne tik Rokerio pakilimas, bet ir jo ilgis, tai yra atstumas, kai slidės padas jau pradeda kilti. Nuo šio dydžio priklauso slidžių manevringumas. Slidės kietumas, standumas suteikia saugumo ir stabilumo bet kokioje aplinkoje - nuo parko iki freerido šlaitų.

Atvirkštinis Kemberis/Rokeris (revers Camber/Rocker)

  • Revers Camber/Rocker

 Tai pats išraiškingiausias slidžių profilis. Slidės liečiasi labai mažu plotu ir iškart pradeda tolti viena nuo kitos. Toks slidės dizainas slidininko svoriu mažiausiai apkrauna slidžių galus tuo suteikdamos didžiausią keliamąją galią puriame sniege. Be šios, dar gaunamos labai geros posūkio inicijavimo prie didelio greičio savybės.

Twin Tip slidės

Daug kas taip vadina visas slides kurių uodega yra bent šiek tiek pakilusi ir primena priekį. Tačiau nieko panašaus. Tikros Twin Tip slidės, skirtos parkui dar vadinamos Real Twin Tip (Tikrosios Twin Tip) slidėmis. Tai ne tik abiem galais riesto slidės, bet ir visiškai simetriškos. O tai reiškia kad apkaustus galite sukti kaip norite. Su tokiomis slidėmis riba tarp slidinėjimo tiesiai ir atbulai išnyksta ir patiriamas didžiausias malonumas parke.

Atvirkščias šoninių briaunų išgaubimas

  • Šoninės briaunos

 Visi esame įpratę, jog slidžių forma yra ties apkaustais siauriausia, o ties galais plačiausia. Tačiau yra slidžių, kurios nesilaiko šios taisyklės ir ties slidžių galais yra siauriau. Dažniausiai tokias šoninių briaunų formas turi labai plačios slidės, kas pagerina jų sklendimo charakteristikas sumažinat pasipriešinimą išeinantiems puraus sniego purslams ir tuo padidina greitį. Nusakant slidžių plotį trijuose vietose yra pateikiami duomenys apie plačiausią slidės vietą priekyje, ties apkaustais ir gale. Atvirkščio briaunų išgaubimo atveju, plačiausios slidės priekio ir galo vietos yra pasitraukę arčiau apkaustų. Dėl to, šios slidės vistiek turi klasikinį trijų pločių matavimą, kur talija yra siauriausias matmuo.

Slidės skirtos puriam sniegui (Powder)

Tai slidės sukurtos giliam ir puriam sniegui. Jų įspūdingas plotis sukuria gerą pagrindą sklendimui  per purų sniegą ir per visas kitas sąlygas, kurias gali pasiūlyti užtrasė. Slidžių standumas yra labai svarbi savybė. Kuo slidės standesnės, tuo juos labiau nuspėjamos prie didelių greičių. Kuo jos minkštesnės, tuo labiau bus atlaidžios atliekant triukus.


Slidės bet kokioms sąlygoms (All Mountains)

Tai labai plati slidžių klasė, dėl to daugelis slidžių modelių turi šią charakteristiką savo aprašymuose. Slidės papuolančios į šią klasę gali būti skirtos nuo trasų iki puraus sniego. Kuo slidės talija siauresnė, tuo smagiau jos elgsis ant trasos, ir kuo platesnė, tuo geriau jus kels ir bus lengviau valdomos puriame sniege.


Slidės Parkui (Park)

Viskas gana paprasta – slidės skirtos triukams parke. Abu galai riesti, bei minkštesnės nei vidutinis minkštumas. Talijos plotis tik parkui skirtoms slidėms yra nuo 80 iki 90mm. Slidės pasižymi simetriškumu, kad net ir atbulai leidžiantis po šuolio nebūtų problemų, kad galas įsmigs. Kuo slidės mikštesnės tuo lengviau atliekami triukai. Kietesnės slidės parke įgauna sportinį charakterį, bei didesnę kontrolę ant kieto pagrindo. 

Kitą kartą aptarsime, kaip pasirinkti tinkamas slides ir suprasti kokie jūsų poreikiai. Žinant šiuos du dalykus – savo poreikius ir kokios slidžių savybės juos tenkina, su didesniu pasitikėjimu galėsite rinktis slides parduotuvėje, bei klausytis konsultanto konsultacijų apie vienų, ar kitų slidžių tinkamumą jums. Jei turite klausimų, tai juos galite užduoti šioje forumo skiltyje - http://www.bures.lt/forumas/viewtopic.php?f=7&t=31

blog comments powered by Disqus