LR taurė

  • 0
    • Apdovanojimai

Kaip visada vietoj to, kad sėdėčiau namie ir žiurėčiau eurovizijos finalą, dalyvavau LR taurės varžybose. Šiais metais jos buvo truputi tarptautinės, nes keli broliai latviai, su Janiu Preiss‘u priešakyje irgi iškeitė eurovizijos finalą į mūsų varžybas.

Šeštadienį įvyko 4, o sekmadienį vienas FW plaukimas.

Rezultatai:

  1. Janis Preiss LAT 23
2.
  2. Mantas Gresevičius LTU 13
3.
  3. Janis Rencis LAT 0
  4. 
Rytis Jasiunas LTU 799 (
šį kartą užėmiau ‘prasčiausią’ vietą)

Visų pirma norėčiau, padėkoti organizatoriams. Manau, kad pirmą kartą Lietuvoje startai buvo vykdomi tiksliai tuo laiku kaip ir buvo pasakyta: pasak 11,00 startas, - startas 11,00 – šaunu. Lietuviai prie tokio tikslumo nebuvo įpratę, todėl nemažai buriuotojų į startą vėlavo.

Taip pat turiu paminėti, kad šauniai atrodė Severne komanda – 6 raudonos burės ant vandens. O paskutiniame plaukime, jeigu neskaičiuotume Preiss‘o severne burės paėmė pirmas 4 vietas. Nauja burė man labai patiko, gal tik buvau neįpratęs prie sunkesnės burės, todėl sunkiai gavosi manevrai.

Na, o dabar apie svarbiausius dalykus. Manyčiau, kad visuose plaukimuose labiau apsimokėjo startuoti kairiu halsu, nei dešiniu. Tačiau startuoti reikėjo gerai, o man pritrūko patirties. Nors buriuoju jau 9 metai, tačiau formulės startuose, o svarbiausia kairiu halsu patirties neturiu daug. Kadangi dešiniu halsu plaukiantys turi pirmumo teisę, buvo labai sunku rasti plyšį ir prasmukti. Čia mane į vėjo šešėlį pasodindavo labiau patyrę buriuotojai, kurie startuodavo agresyviau ir tiksliau.

Apie Janį Preiss‘ą daug nekalbėsiu, jis be abejo buvo geriausias. Su savo milžinišku Gaastra‘os Vapor‘o pilvu jis buvo greitesnis už bet kurį kitą. Tiesa jis padarė keletą taktinių klaidų dėl kurių dviejuose plaukimuose užėmė 2 vietą. Manau, kad jis čia atvažiavo tik susireguliuoti inventorių ir pasipratinti prie akvatorijos, kurioje po dviejų savaičių vyks Baltic Cup‘as.

Mantas Gresevičius buvo geriausias iš lietuvių. Panašu, kad nauja Severne Reflex burė jam tiko ir patiko.
Aš didžiumą laiko kapojausi su Janiu Renciu LAT 0 priešais mane, bei su Karoliu LTU 1001 ir Giedrium LTU 11 už manęs.
Nedidelė staigmena man buvo Audrius Menkevičius, nors pastaruosius metus jis plaukė pagrinde tik slalomo įskaitoje šiose varžybose puikiai pasirodė. Bendroje įskaitoje užėmė 8 vietą, o 1 plaukime aplenkė mane (ko aš tiesą sakant tikrai nesitikėjau).

FW rezultatai

Vieta Buriuotojas Taškai
1 Janis Preiss -
2 Mantas Gresevičius LTU13 100
3 Janis Rencis -
4 Rytis Jasiūnas LTU799 80
5 Karolis Sipavičius LTU1001 60
6 Giedrius Liutkus LTU11 50
7 Gediminas Gresevičius LTU76 45
10 Arnoldas Jasiūnas LTU797 32
11 Mantas Dyburis LTU99 29
12 Robertas Berkelis LTU 26
14 Ricards Omanbriedis -
16 Mindaugas Kriukelis LTU 20
17 Gintas Lapėnas LTU89 18
18 Audrius Voverys LTU 16
19 Vytis Aleksejūnas LTU47 15
20 Arūnas Rinkevičius LTU109 14
22 Maris Ozols 9
blog comments powered by Disqus