Žali makaronai arba FW Grand Prix Riccione, Italy

  • 0

 Kažkaip netikėtai pagal tvarkaraštį iškrito Gran prix FW varžybos visai netoli nuo Kaunuškės -Riccione,Italy. Pagooglinus paaiškėjo, kad tik 2 tūkstančiai km (realiai nesigavo ir tiek).

 Po geros trefkės BC Ventainėje, iškart patraukėm su Kalviu Italijos link. Netikėtai vienam pakeleiviui atsisakius vykti inventorius tilpo į surfbuso vidų, todėl galėjome lėkti maximaliu greičiu.Kelionės per Europą su Lenkija priešakyje neaprašinėsiu, nes visiems iki skausmo ji žinoma.

Pavakary išvydome ramią Adrijos jūra su begaliniu skaičiumi formulių lakstančių per minkštas bangas. Susiradome kempingą, paskubomis įsikūrėme ir puolėm takeluotis burių. Jau bebrendant pastebėjau, kad Vėjas keičia kryptį sukdamasis tiesiai nuo kranto, nekreipiau į tai dėmesio - skubėjau išplaukti. Dar spėjau truputį paglisuoti ir Vėją išjungė momentaliai. Nesuprantamos tos vietinės sąlygos: prieš kelias minutes visi glisavo. Klubo gelbėtojai dirba atsakingai, pastebėję, kad Vėjas nurimo, iškart priplaukė ir pasiūlė pagalbą, kurios aš atsisakiau, tikėdamasis dar paglisuoti, o Kalvį greit partempė krantan.

Kitą dieną jautėmės pailsėję po kelionės ir matydami gera terminį Vėją, neskubėdami takelavomės vienuoliukes, niekas neskubėjo vandenin. Su Kalviu pabandėm palakstyt paskui brazilus, kurie daug reguliavosi inventorių ir dažnai stodavo, pasivaikem kitus ir sužinojom, kad bus duodamas startas practicle race. Prie starto susirinko mažiau nei pusė flyto.Užsiėmiau poziciją startuoti kairiu halsu, šalia prisistatė Voitekas POL 10, klausinėjo laiko, kurį ir aš blogai nusiėmiau - startavom abu vėluodami gal 20 sekundžių, pralėkėm beveik visiems pro uodegas ir nulėkėm kranto link. Į pirmą ženklą abu neišėjom, tik Voitekas turėdamas didžiulį greitį ir greitai venduodamas sugebėjo išlysti paskui lyderiaujantį Polonovskį. Aš sugebėjau išlįsti paskui kiečiausius lenkus, kurie pavėjui greitai tolo, greitai pavėjui lėkė ir graikas GRE 28 su Simmeriu, paskui paaiškėjo, kad tik lenkai ir jis plaukė su didesnėm burėm.Priešvėjiniame kurse vėl apsilenkiau graiką Nicholas, bet pavėjui jis vėl buvo greitesnis, dar darydamas greitą halsą perdaug užlaikiau burę ir atsidūriau skalbykloje. Galiniu rezultatu buvau patenkintas,gerai vežė Kalvio Zetkė 70cm. Supratau, kad jūroje galėsiu lenktyniauti. Deja, pirmą varžybų dieną Vėjas pasisuko iš kitos pusės ir pūtė gal kokie 5-7 knotai - išglisuoti net halfvindu buvo labai sunku.Vėl startavau kairiu, bet per viršų pralėkė Alenas, Hubertas ir dar Voitekas - likau stovėti. Išglisavau kartu su Voiteku ir Pineira BRA 5 gal uz kokiu 2 minučių. Iki pirmo ženklo lėkiau su trumpais sustojimais, bet pavėjui išsilaikyti glise buvo labai sunku, antrą ratą praktiškai daugiau stūmiau vandenį nei glisavau, o pavėjui tai jau niekas neglisavo. Po 48 minučių darbo, sužinojau, kad nedastūmiau sūraus vandens iki finišo, nes jis jau buvo uždarytas.

Krante musu lauke gausiai padengtas stalas, o vakare vykom i oficialų varžybų atidarymą Los Angelo viešbučio restorane. Alkanus ir piktus mus stabdė prie stalo, liepė išklausyt kalbų ir tik tada puolėme ragauti itališkos virtuvės įmantrybių. Vakarėlio metu mus linksmino gyva muzika ir net vienas is varžybų organizatorių padrąsintas vyno ėmė ir sugrojo tik italam žinomą kūrinėlį.

Nors labai smagiai praleidom vakara - Vėjas neatėjo, teisėjai nesijaudindami davė startą. Šį kartą jau glisavau, bet lėkdamas pilnu greičiu pagavau maišelį ir skridau kojomis į priekį.Po maudynių ilgai kėliau burę ir atsilikau nuo pagrindinės grupės. Po pirmo ženklo pavėjui glisuot nepavyko, nebent halfvindu, ko pasekoje dar mažiau dalyvių dastovėjo iki finišo. Visai susinervinau, nes praradau jau antrą plaukimą. Visi kalbėjo apie svaitgalį ateinantį Vėją, bet šeštadienį jau ir teisėjai neišdrįso leisti startuoti.Vakare buvo pakviesta garsi italų grupė, kurios koncertą sutrukdė lietus. O varžybų dalyviai buvo priversti pasitraukti poilsiui, nes gavome pranešimą, kad ryte startas 8.00 h. Deja, ryte atejom tik mes, estas, latvis ir dar keli. O Vėjas pamiršo ateiti. Įtampa augo, visi tikėjosi plaukimų, teisejai pakeitė varžybų tvarką sutrumpindami Morkos nuleidimą iki 15 min. iki starto ir paskelbdami, kad bus iškart trys plaukimai. Ir pagaliau dangus apsiniaukė, Vėjas pasisuko reikiama kryptimi ir štai ilgai lauktas startas. Startavau dešiniu ir iškart vendavau link kranto, nes buvau girdėjęs, kad Vėjas pučia pakrante. Į ženklą lėkiau paskui Hubertą, kuris nerealiai anksti vendavo vistiek laisvai išeidamas į ženklą. Pirmą ratą aplėkiau kažkur dvidešimtuke, matydamas paskui Begalli, Birzulį ir kitas įžymybes. Deja, nepataikiau į vartus pavėjui, todėl teko daryti halsą, kitą ir iškart praradau gerą poziciją. Finišavau apie vidurį. Greit lėkiau į krantą tempti burės ir ilginti giko, nes antrą ratą į Vėją lėkiau išsiskėtęs. Burės ir šarnyro tiuningas išėjo į naudą, nes burė palengvėjo, o SB FW HVR įgavo geresnį greitį. Sekantis plaukimas gavosi kiek geriau. Deja, dėl griaustinio teisėjai pakėlė vėliavą „Visi į krantą“ ir trečias plaukimas neįvyko. Varžybos užskaitytos, visi patenkinti, greitai buvo paskaičiuoti rezultatai. Sužinojau, kad šiaip taip užsiropščiau ant žemiausio pjedestalo laiptelio - III Vieta Gr. Master ! Kalvis plaukė neblogai, tik pirmam plaukime padarė kažkokią klaidą. Visi rezai paslėpti : http://www.formulawindsurfing.org/filez/results/110605/Final%20Results.pdf

O fotkės ir kinas randasi : http://www.grandprixriccione.com/videogallery.php

Tikriausia italai, kaip ir daugelis mūsiškių tikėjosi iš manęs geresnių rezų, todėl iš anksto įamžino Buriuko gražiąją reklamą ant mano burės.

Iki susitikimo ant vandens !

burės.lt | Arvydas LTU789

    • Grand Prix Italija 2011
blog comments powered by Disqus