Praėjusius Europos Taurės'12 etapus prisimenant

 • 0

 Šį savaitgalį įvyko antras Europos taurės etapas Lekijoje, kuris tuo pačiu buvo ir atviras Lenkijos Formulės čempionatas. Varžybose dalyvavo ir penki sportininkai iš Lietuvos. Štai ką jie patys kalba apie praėjusias varžybas:

  • ltu799

Rytis Jasiūnas - LTU799


K. - Buvai pirmas iš 5 lietuvių, dalyvavusių Europos taurės etape ir atvirame Lenkijos Formulės čempionate. Ar džiaugiesi pasiektu rezultatu?
Rytis - Žinoma, kad džiaugiuosi. Visada smagu būti pirmam, nesvarbu tarp ko. Tačiau, labiausiai džiaugiuosi prie sunkių sąlygų įgyta patirtimi.

K. - Per Baltijos Taurės Lietuvos etapą turėjai problemų su burės pritempimo reguliavimo sistema. Europos Čempionato metu, Sylte nutraukei abi trapecijos kilpas. Ar inventorius nepavedė šį kartą?
Rytis - Pagaliau inventorius dirbo taip kaip turi dirbti ir bėdų su juo neturėjau (neskaitant to, kad viena močiutė bandė pervažiuoti mano burę su mašina :)

K. - Girdėjom, jog vėjas buvo labai gūsiuotas ir stipriai sukinėjosi. Ar tai tau padėjo, ar trukdė kovoti su varžovais?
Rytis - Pirmas dvi dienas tai labai trukdė, nebuvau pratęs prie tokių nenuspėjamų salygų. Tačiau trečią dieną jau žinojau ko reikia tikėtis ir prisitaikiau prie sąlygų geriau nei varžovai.

K. - Galutinėje įskaitoje aplenkei Macieką Rutkowskį POL 23 kuris yra profesionalus buriuotojas. Tai puikus rezultatas. Kurio srityje esi už jį stipresnis?
Rytis - Manau, kad šios varžybos buvo ganėtinai nesėkmingos Maciek'ui. Jis yra labai greitas ir stiprus, tačiau manau, kad geriau už jį mačiau gūsius ir vėjo krypties pasikeitimus.

K. - Kokios artimiausios varžybos, kuriose ruošiesi dalyvauti?
Rytis: Tikrai žinau, kad dalyvausiu sekančiam Baltijos Taurės etape Taline, Estijoje, kuris kartu yra ir Europos Taurės etapas. Jis vyks birželio gale, tačiau iki to laiko galbūt dar pavyks nuvažiuoti į varžybas Latvijoje ar Estijoje.

  • ltu1001

Karolis Sipavičius - LTU1001 


K.- Kaip vertinis savo rezultatą Europos taurės etape Lenkijoje?
Karolis - šiaip varžybos tai man ne kokios. 1) starto linija skirta raceboard'ams, t.y. trumpoka kaip 37 dalyviams 2) vieta labai prasta, nes labai gūsiuota. Jei BC viskas daugiau mažiau priklausė nuo tavo sprendimų, tai čia dar labai ir nuo to - ar spėsi į gūsį ar ne.

K. - Ar gali palyginti šias varžybas, su Baltijos Taurės Lietuvos etapu? Koks varžovų lygis?
Karolis - varžovų lygis nestebuklingas. Isskirciau tik Aleną, Hubertą ir Wojtek'ą. Jie plaukia tikrai greitai. Aii, dar prie varžovų - prancūzas gerai plaukė. Prieš vėją tai mes su juo maždaug vienodai, bet pavėjui jis geriau lėkdavo.

K. - Likai antras iš lietuvių, kurioje vietoje Rytis tave lenkia? Startas, greitis distancijoje, taktiniai sprendimai?
Karolis - Rytis plaukia stabiliai neblogai visur - gerai startuoja. Aš nepadariau nei vieno gero starto..  o tas iškart kaldavo per vietą.  Kelis kartus ėjau i pirmą ženklą penketuke, bet paskui padarai kažkur klaidą ir stipriai prarandi vietą.

K. - Kokios artimiausios varžybos, kuriose ruošiesi dalyvauti?
Karolis - del artimiausių varžybų dar nežinau - arba Sareem Estijoj arba Pavilosta Latvijoj - išpuola tas pats savaitgalis.

  • ltu11

 Giedrius Liutkus - LTU11


K. - Atviras Lenkijos čempionatas yra labai panašaus lygio, kaip Baltijos taurė, ar net šiek tiek stipresnis. Tavo užimta vieta yra aukštesnė. Kurioje vietoje pagerinai savo plaukimą?
Giedrius - TOP10 lygis aukštesnis, o paskui šį kartą nebuvo baisiai daug dalyvių, tai dėl to ir rezultatas geresnis. Kitas dalykas - 2 dienas pūtė labai rimtai. Man tradiciškai tai patinka. Iš esmės mačiau, kad gal atmetus kokius TOP5 už kitus netgi jaučiau, kad galiu geriau plaukti (aštriau ir tikrai nelėčiau ėjau į vėją) uz pvz. POL23, POL48 ir netgi Erviną. Tik taktinės klaidos neleido jų visada aplenkti.

K. - Kuo varžybos Lenkijoje, skyrėsi nuo Lietuvos?
Giedrius - Paskutinę dieną buvo mažiau vėjo, realiai tikrai 12ai, bet aš ir Karolis buvom su 11a, tai mum trūko vėjo (bent man), tai kažkiek rezultatas suprastėjo, bet kadangi grįžt į krantą buvo be šansų tai ir variau visus 3 plaukimus su 11a. Šiaip paėmus, tai Kauno Mariose vėjas stabilesnis nei buvo Sopote :) Kai kada vėjas svyravo nuo 2 iki 15m/s vieno plaukimo metu!

K. - Kokios artimiausios varžybos, kuriose ruošiesi dalyvauti?
Giedrius - Kitos varžybos bus turbūt po dviejų savaičių. Kaip tik diskuotuojam - arba Pavilosta, Latvija arba Sarema, Estija.

 

  • ltu789

Arvydas Moliušis - LTU789


K. - Kur buvo sunkiau buriuoti, ar Lietuvoje per Baltijos taurės, ar Leinkijoje per Europos taurės etapą?

Arvydas - Man Sopote buvo žymiai sunkiau,neįprasta kratanti banga, buvo sunku priversti lentą lėkti tų bangų  viršūnėmis.Lengva buvo plaukti tik pavėjui. Žymiai sunkesni startai, nes bet kokią tavo mintį iškart atspėja keli lenkai ir jau velkiesi jų šešėlyje. Po Styvo ir Huberto tiuningo 10,7 ėmė žymiai greičiau lėkti, nei Kuršių Mariose.


K. - Esi finišavęs gana geroje 9-oje vietoje. Ko pritrūko, kad kiti finišai būtų panašūs?

Arvydas - Vieną kartą pasisekė ir atlėkiau į finišą 9 vietoje. Iš tikrųjų dažnai matydavau Voiteką, Polonovskį ir ypač Hubertą paskui save prie pirmo ženklo, bet viska nuspręsdavo loterija, kurios niekaip nepavyko nuspėti. Kažkaip nepavyko nei karto gerai ar nors normaliai sustartuoti. Sąlygos buvo žiaurios: nepalanki banga, Vėjas gūsiuotas ir nepastovios krypties. Tiesiojoje jautėsi, kad galima konkuruoti su visais aplinkui plaukiančiais, naujas Z F 2 s- vairas leido pjautis aštriau už kitus.Per stiprų Vėją sužinojau, kad gerai veža The Virus vairas, ypač tinka 9,7 Severne burei. Jaučiau savo pranašumą plaukdamas su 12,0 Severne ReflexII. Deja, paskutinę dieną tą pranašumą prarasdavau pirmo ženklo loterijoj.


K. - Ar džiaugiesi, kad Sean O'Brien AUS 120 yra žemiau tavęs galutinėje įskaitoje? Kas jam nutiko?

Arvydas -  Sean O'Brien AUS 120 man nėra autoritetas, dažnai plaukdavo kažkur šalia ir sakyčiau lėčiau, bet jam sekėsi Sopoto loterija, todėl kartais, kaip ir mūsų Karolis išlįsdavo priekyje. Bet jam nesisekė su inventorium, kuris lūžinėjo. Dažnai nefinišuodavo vien dėl prastesnio rezultato.


K. - Kokios artimiausios varžybos, kuriose ruošiesi dalyvauti?

Arvydas - Šiemet visiškai neturiu savo varžybų grafiko, nes daug dirbu,bet iš idėjos važiuoju į bet kurias varžybas, jei esu laisvas tą savaitgalį. Visiškai neplanavau dalyvauti Sopoto Ero Cup'e, nes keli metai nepučia tam Sopote, taip pat nepatinka lenkiškas požiūris į varžybas. Bet buvau priverstas važiuoti, nes nuo manęs priklausė ar išvis važiuos lietuviškas desantas Lenkijon. Kaip nebūtų keista esu labai patenkintas varžybomis, neskaitant neypatingo rezultato, nes turėjau geras sąlygas išbandyti ir atsireguliuoti visas tris Severne bures esant gan sudėtingom sąlygom. Turiu kažkokių minčių dalyvauti kitą savaitgalį Pavilostoje kažkokiose latvių varžybose, vėliau norėčiau vėl pamatyti Saremą, nes ten patiko tikros jūrinės bangos. Žinoma, labiausiai norėtųsi sudalyvauti likusiuose BC etapuose ir Pasaulio Čiampe Liepojoje. Dar jaučiu nostalgiją Nidai, todėl betkokia kaina važiuosiu į "Vėjas galvoje"  organizuojamas New Vision  ir 1h slalomo varžybas.

  • ltu646

 Mindaugas Kriukelis - LTU646


K. - Varžybose du kartus nefinišavai, kas labai pablogino tavo vietą galutinėje įskaitoje. Kas atsitiko?

Mindaugas - Per 1 plaukimą 11ei Vėjo buvo ant apatinės ribos, tai grįžau  į krantą pasiėmiau 12ę, atvarius prie starto Vėjas užkilo tiek, kad nebenulaikiau burės. Šiap netaip grįžau ant "parimimo" į krantą, vėl pasiėmiau 11ę , bet jėgų kainavo nu "i ***n**x**". Oper antrą tai , nespėjau į startą, nes kažkam ten startu nebedavė, lyg mergom ir RCB, tai sutrumpėjo pertrauka, žioplai žodžiu. O paskutinę dieną tai pirmas plaukimas irgi.... ant kranto betakeluojant atėjo škvalas ir pamovė  mano 11ę ant katamarano vairo. Griebiau 12ę, per skubėjimą pertempiau, bet atvarius į startą  džiaugiaus, kad spėjau pasikeist į didesnę, bet deja neilgai... per starto procedūrą Vėjas vėl tiek užkilo, kad.... bet šiaip ne taip atstovėjau visą plaukimą.... Vėliau pasėdo ir su 12e  jau buvo įmanoma plaukt.


K. - Kurias savo technikos srytis norėtum patobulinti?

Mindaugas - Aha ... viską tobulint reik. Su lenta niekaip nesusitariu pavėjui. Nežinau, kas ten man ne taip bet.... nerandu greičio. Dėl vairų nežinau - plaukiau visas gonkes su zf1s. Stevas sakė, kad panašu jog jai reikia 11 tai 167 jau gauna pranasumą pries 167wide. Nors Giedrius po gonkių sakė: "  supratau jog "balkonų"  ko gero jau nebenusukinėsiu".


K. - Kokios artimiausios varžybos, kuriose ruošiesi dalyvauti?

Mindaugas - Artimiausios tai bus arba Pavilosta arba Saareme , bet žiūrėsim prognozes. Gal apskritai tik Tallin'as.


Ačiū už klausimus - Gediminui.

Už nuotraukas - Elenai Jasiūnienei, www.emotions.lt

Už redagavimą ir šveplumo taisymą - Kristinai


blog comments powered by Disqus