Pirmosios dvi varžybų dienos Viganj

  • 0
    • SL Viganj

Dvi varžybų dienos jau praėjo. Pirmą dieną įvyko du Formulės plaukimai prie Šiaurės Vakarų vėjo. Tai labai nepalanki kryptis. Žemyne stiprus vėjas pūtė iš Šiaurės Rytų, Korčulos sala ir Peljesac  pusiasalis šią kryptį, kartu su termiku sugebėjo pasukti, bet ne išilgai kanalo. Vėjas buvo labai stiprus ir dar gūsiuotas. Dauguma plaukė su 10 kvadratinių metrų burėmis. Prieš pirmą startą sąlygos neatrodė tokios stiprios, dėl to susirinkau savo 10.7 burę. Kai buvo duotas signalas, jog iki starto liko 30 minučių jau buvau viską susitvarkęs. Palikau burę netoli koplytėlės, kur auga sena ir didelė agava, bei nuėjau pasiimti lentos. Tuo metu užėjo staigus gūsis, kuris pakėlė į orą kelias bures ir jas permetė, tarp jų buvo ir mano. Tačiau mano burė buvo vienintelė, kuri vienu apsivertimu neapsiribojo ir virš poilsiautojų galvų padariusi dar du apsivertimus, kartais paliesdama žemę, stebuklingai, tarp besideginančių poilsiautojų nulėkė ir vandenį pasiekė kitoje iškyšulio pusėje. Atstumas, kurį vartėsi burė buvo daugiau nei 50 metrų. Po šio skrydžio lūžo du refleksai. Priverstinai turėjau keistis burę į 9.7. Iki starto 10 minučių. Visi jau išplaukinėja. Spėjau. Po starto supratau, jog tam tikra prasme, man pasisekė, nes su 10.7 būčiau rizikavęs nesuplaukti, arba labai persitempti, nes ir su mažesne bure čikeno kojakilpėse lėkiau švilpdamas ir greičiau nesinorėjo. Po pirmos dienos su vienodu taškų skaičiumi su Giedriumi LTU 11 esu 10, o Giedrius 9 vietoje. 

Antra diena prasidėjo tikromis šios vietos sąlygomis - saulė, giedras dangus ir silpnas vėjas iš Rytų. Per pietus vėjas visai nurimo ir po kurio laiko atėjo Mistralis. Trys Formulės plaukimai. Sąlygos - kaip tik 11-kos burėms. Pirmi du startai neblogi. Finišuoju pirmame dešimtuke. Trečio plaukimo metu Mistralis jau pradeda įsibėgėti. Giedrius ima 10... Aš nespėju. Plaukiu nuolatiniame perviršyje (perebore). Posūkio metu, prie viršutinio ženklo įkrentu. Finišuoju, taip spėju, už 10 ribos. Rezultatų kol kas nėra, varžybų organizatoriai taip pat mėgaujasi šios vietos klimatu ir gražiais vaizdais, bei neskuba rūpintis žemiškais reikalais, kaip rezultatai.

Mistraliui pramušus skelbiamas slalomas. Vėjas 22 mazgai. Gūsiai - 25. Susirenku 6.2 burę 80 iSonicą su 32 cm vairu. Startuoju 4 pogrupyje ir maudausi beveik ant kiekvieno posūkio, nes lenta slidi kaip menkė. Nesuprantu kas darosi? Prieš dvi dienas su 107 iSonicu nebuvo jokių problemų. Po kiek laiko supratau, kad su šia lenta plaukiau Kuršių mariose ir ji pasidengė dumbliais. Visa laimė, kad patekau į pusfinalį. Ant kranto geroka patryniau slidžiausias vietas su jūros vandeniu. Antras startas. Dabar jau geriau. Nekrentu ant posūkių ir išplėšiu paskutini bilietą į finalą iš SLO 96. Valio. Aš finale. Vėjas rimstas, bet bandau startuoti. Visi jau apsiginklavo didžiausiais slalomais ir burėmis virš 8.0 metrų. Aš, su savo 80 litrų ir 6.2 bure atrodžiau juokingai, kai laukdamas starto tai viena, tai kita koja nugrimstu iki kelių. Kaip atrodžiau, taip ir buvo. Po starto neišglisavau. Taigi, tikrai žinau, kad esu 12 vietoje iš kokių 45 dalyvių. Giedrius atplaukė 8 ar 9. Keisčiausia, kad manęs nėra rezultatuose, o finišavo vistiek 12... Na, bet čia Kroatija, jie į viską žiūri šiek tiek kitu kampu. 

blog comments powered by Disqus