Baltic Cup, Latvia & PWA Formula Čempionatas'12

 • 0
  • FW World Championship'12 -1
  • FW World Championship'12
 • Previous
 • Next

 Per 10 dienų praėjo du didžiausi Formula Windsurfing renginiai ne tik Baltijos šalyse, bet ir pasaulyje. Tai Baltijos taurės paskutinis etapas ir Formulės Pasaulio Čempionatas. Abi varžybos vyko Liepojoje, Latvijoje.

Baltijos taurė daugeliui buvo treniruotė prieš Pasaulio Čempionatą. Tai buvo bene gausiausias Baltijos taurės etapas per visą istoriją - 86 dalyviai. Ant nugalėtojų pakilos lipo Rytis Jasiūnas LTU 799 kaip geriausias jaunis Latvijos etape ir galutinėje įskaitoje, bei Arvydas Moliušis LTU 789 kaip geriausias Grand Masteris taip pat Latvijoje, bei 2012 metų Baltijos Taurės galutinėje įskaitoje. Mantas Gresevičius LTU 13 po beveik dešimties metų Lietuvos vardą įrašė tarp šešių geriausių galutinės įskaitos buriuotojų:
1    LAT 23    Janis Preiss
2    EST 202    Martin Ervin
3    EST 44    Toomas Mölder
4    LAT 0    Janis Rencis
5    EST 24    John Kaju
6    LTU 13    Mantas Gresevičius

Pasaulio Čempionatas prasidėjo su dėmesio koncentravimu į ketvirtadienį, kada žadėjo ateiti ciklonas su vėjo gūsiais iki 15 m/s. Vėjo kryptis į krantą sukels tikrai didžiulę mūšą. Belaukiant ketvirtadienio praėjo ir eliminaciniai keturi plaukimai, po kurių visi dalyviai buvo suskirstyti į "Auksinį" ir "Sidabrinį" pogrupius. Suskirstymo esmė ta, kad dalyvių yra per daug, kad būtų galima visiems startuoti vienu metu. Patekę į "Aksinį" pogrupį varžybų metu jau negali nukristi žemiau nei 54 vieta ir išsaugo teisę kovoti dėl aukštesnių rezultatų. "Sidabriniame" pogrupyje galima kovoti dėl 55 vietos ir dėl pirmų trijų pozicijų pogrupyje.
Atėjus Ketvirtadieniui, atėjo ir ciklonas. Vėjas pradėjo pūsti dar Trečiadienio vakarą ir per naktį įsiūbavo labai smagias bangas. Sean O'Brian AUS 120 išėjo per mūšą ir sėkmingai sugrįžo, taip parodydamas kad plaukti galima. Jachta su kateriais jau suposi distancijos vietoje, bet iškilo užsiinkaravimo problema - inkaro grandinė iššoko iš jai sirtos vietos ir jos niekaip nepavyko įstatyti atgal. Vienas iš įgulos narių susižalojo plaštaką ir tai buvo paskutinis impulsas startų šiandien neduoti ir jachtai pasukti į uostą.
Penktadienis nusimatė taip pat linksmas. Mūša dar liko, nors vėjas jau visai priimtinas Formulei. Jūra į krantą pradėjo mesti didžiulį kiekį žolių. Tai dar šiek tiek apsunkino išplaukimą, nes kai reikia greitai išglisuoti ir manevruoti tarp bangų, užkibę ant vairo žlolės, to daryti neleidžia. Tačiau pats išėjimas nebuvo labia sudėtingas. Grįžimas, buvo šiek tiek labiau bauginantis. Vėjas, po dviejų plaukimų gana stipriai parimo. Taigi, link kranto judėti teko, mūšos zonoje, be gliso - lėtai lėtai. Vėjas vis dar tiesiai į krantą, dėl to glisuoti mūšoje nepavyko beveik niekam. Daug lūžusių lačių, plyšusių burių ir nedidelių traumų. Tai jūra.
Šeštadienio prognozės buvo labai silpnos. Niekas nesitikėjo, kad šiandien dar galį įvykti plaukimų. Tačiau teisėjas kantriai laukė varžybų pabaigos ant vandens ir po pietų sulaukė nelabai tikėto vėjo. Įvyko vienas plaukimas, kuris prasidėjo prie vidutinio ir baigėsi silpnu vėju. Pasaulio čempionato prizininkais tapo:
1 Ross Williams GBR 83
2 Steve Allen AUS 0
3 Przemyslaw Miarczynski POL 507

Lietuvių rezultatai tokie:

25 Juozas Bernotas LTU 14
30 Mantas Gresevičius LTU 13
43 Gediminas Gresevičius LTU 76
46 Rytis Jasiūnas LTU 799
54 Giedrius Liutkus LTU 11

Sidabrinis devizionas (+54 prie vietos devizione = vieta galutinėje įskaitoje):
1 Mindaugas Kriukelis LTU 646
3 Karolis Sipavičius LTU 1001
6 Arvydas Moliušis LTU 789
40 Paulius Voverys LTU 718
45 Mantas Dyburis LTU 99
51 Martynas Norkus LTU 317

Ant nugalėtojų pakylos lipo trečią vietą FW Pasaulio čempionate Grand Master grupėje iškovojęs Arvydas Moliušis LTU 789; trečią vietą jaunių grupėje iškovojęs Rytis Jasiūnas LTU 799; Pirmą vietą Sidabriniame pogrupyje užėmęs Mindaugas Kriukelis LTU 646 ir trečią Karolis Sipavičius LTU 1001.

Inventoriaus sąrašas http://www.formulawindsurfing.org/results.php?id=840

Rezultatai:
Auksinis pogrūpis http://www.formulawindsurfing.org/results.php?id=858
Sidabrinis pogrūpis http://www.formulawindsurfing.org/results.php?id=860
Moterys http://www.formulawindsurfing.org/results.php?id=859

Nuotraukos
http://formulaworlds2012.lv/category/photo-video
penkta diena http://formulaworlds2012.lv/wrap
antra diena http://formulaworlds2012.lv/day-2-photo

Video:
http://youtu.be/4AtWyIEG5e8
http://youtu.be/UwcqNGOHjE8
http://youtu.be/XfzrO5vE3_o
http://vimeo.com/48137082#

http://youtu.be/bu3MvTTyeRU

  • FW World Championship'12 -3
  • FW World Championship'12 -4
 • Previous
 • Next
blog comments powered by Disqus